Ana Sayfa | Bize Ulaşın | Reklam | Yardım | Gizlilik Politikası | Açılış Sayfası Yap | Tavsiye Et   
E-Posta :  
Şifre :  
(Şifremi Unuttum)
 Gayrimenkul Gizlilik Politikası

Gayrimenkul.com.tr, "Portal"ından Kullanıcılar tarafından kendisine elektronik ortamdan iletilen özel bilgileri, Üyeleri ile yaptığı "Gayrimenkul.com.tr Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçlar ve kapsam dışında diğer şahıslara açıklamayacaktır.

Sistemle ilgili sorunların tanımlanması ve "Portal"da oluşabilicek sorunların hızlıca giderilebilmesi için, Gayrimenkul.com.tr, istendiğinde her hangi bir kullanıcının IP adresini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları tüm yönleri ile tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak isteğiyle de kullanılabilir.

Üyelik ya da "Portal" üzerindeki çeşitli form ve oylamaların doldurulması suretiyle kullanıcıların kendileriyle ilgili çeşitli kişisel bilgileri (Ad-Soyad, telefon, firma bilgileri , e-posta veya adres bilgileri gibi) Gayrimenkul.com.tr'e verme zorunlulukları vardır. Gayrimenkul.com.tr, Gayrimenkul.com.tr Üyelik Sözleşmesiyle belirtilen amaçlar ve kapsam dışında da, istenilen bilgileri Gayrimenkul.com.tr ya da işbirliğinde olduğu şahıslar tarafından doğrudan pazarlama yapmak amacıyla kullanabilir. Şahsi bilgiler, gerektiğinde kullanıcıyla iletişim kurmak için de kullanılabilir. Gayrimenkul.com.tr tarafından istenen bilgiler veya kullanıcı tarafından verilen bilgiler veya Gayrimenkul.com.tr "portal"ı üzerinden yapılan uygulamalar ile ilgili bilgiler; Gayrimenkul.com.tr ve işbirliği içinde olduğu şahıslar tarafından, "Gayrimenkul.com.tr Üyelik Sözleşmesi" ile belirlenen amaçları ve kapsamları dışında da, kullanıcının kimliği açığa vurulmadan çeşitli istatistiksel veriler, veri tabanı oluşturma ve pazar araştırmalarında kullanılabilir.

Gayrimenkul.com.tr "Portal"ı içerisinde diğer sitelere link açılabilir. Gayrimenkul.com.tr, link vasıtasıyla ulaşılan sitelerin gizlilik protokolleri ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. Kişisel bilgileriniz; kişinin adı-soyadı, firma bilgileri, adresi, telefonu, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik gerekli olan her türlü bilgiyi barındırmaktadır. Gayrimenkul.com.tr, işbu gizlilik politikasında aksi belirtilmedikçe şahsi bilgilerinizden herhangi birini Gayrimenkul.com.tr ile işbirliği içinde olmayan şirketlere ve üçüncü kişilere verilemeyecektir. Aşağıda belirtilen sınırlı durumlarda Gayrimenkul.com.tr, işbu "Gizlilik Politikası" kuralları dışında kullanıcılara ait bilgileri üçüncü kişilere açıklayabilir. Bu durumlar kısıtlı olmak üzere;

Kanun, Kanun Hükmünde Kararname, Yönetmelik vb. sorumlu hukuki otorite tarafından çıkarılan ve yürürlülükte olan hukuk kurallarının istenilen zorunluluklarına uymak;

Gayrimenkul.com.tr'un kullanıcılarla bidirdiği "Gayrimenkul.com.tr Üyelik Sözleşmesi"nin ve diğer sözleşmelerin kurallarını yerine getirmek ve bunları uygulamaya geçirmek amacıyla;

Yetkili idari ve hukuki otorite tarafından düzenine göre yürütülen bir araştırma veya soruşturmanın yürütümü amacıyla kullanıcılarla ilgili bilgi talep edilmesi;

Kullanıcıların hakları veya güvenliklerini korumak için bilgi vermenin zorunlu olduğu durumlardır.

Gayrimenkul.com.tr, gizli bilgileri kesinlikle özenle ve gizli barındırmayı, bunu bir sır saklama gereği olarak addetmeyi ve gizliliğin korunması ve sürdürülmesi, gizli bilginin her hangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımıcı veya üçüncü bir kişiye geçimini önlemek için gereken tüm tedbirleri almayı ve gerekli terdibi göstermeyi taahhüt etmektedir.

Garimenkul, iç ve dış kullanıcıların "Portal"ı kullanımı hakkındaki bilgileri teknik bir iletişim dosyasını (Çerez-Cookie) kullanarak edinilebilir. Belirtilen teknik iletişim dosyaları, ana sistemde saklanmak üzere internet sitesinin kullanıcısının tarayıcısına (browser) gönderdiği küçük text dosyalarıdır. Teknik iletişim dosyası bir internet sitesi hakkında durum ve tercihleri barıdırarak Site'nin kullanımını kolaylaştırır. Teknik iletişim dosyası, "Portal"ı kaç kişinin kullandığını, bir kullanıcının "Portal"ı hangi amaçla, kaç defa ziyaret ettiğini ve ne kadar kullandıkları hakkında istatistiksel bilgileri edinmeye ve kullanıcılar için özel tasarlanmış kullanıcı panelinden dinamik olarak reklam ve içerik üretilmesine destek olur. Teknik iletişim dosyası, ana bellekte veya e-postanızdan veri veya başkaca herhangi bir kişisel bilgi almak için oluşturulmuştur. Tarayıcıların pek çoğu başta teknik iletişim dosyasını kabul eder biçimde oluşturulmuştur ancak kullanıcı isterse teknik iletişim dosyasının gelmemesi veya teknik iletişim dosyasının gönderildiğinde ikaz verilmesini sağlayacak biçimde ayarları değiştirebilir.

Gayrimenkul.com.tr, tarafından "Portal" dâhilinde düzenlenen periyodik anketlere katılan kullanıcılardan istenen bilgiler, Gayrimenkul.com.tr ve işbirliği içindeki kişiler tarafından bu kullanıcılara doğrudan pazarlama yapmak, istatistikî analiz yapmak ve veri tabanı oluşturmak amacıyla kullanılmaktadır. Gayrimenkul.com.tr, işbu "Gizlilik Politikası" hükümlerini dilediği zaman "Portal"da yayınlamak suretiyle değiştirebilir. Gayrimenkul.com.tr'un değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası hükümleri "portal"da yayınlandığı tarihte yürürlülük kazanır.